“להיות חכם זו האומנות לדעת ממה להעלים עין” – אימרה פשוטה זו חשובה לתקשורת תקינה, מועילה וחיובית בארגון. לפניכם 6 טיפים נוספים שיסייעו לכם להתקדם ולהשיג את מטרותיכם בעבודה

יש לי דודה חכמה, אשה מבוגרת שלה 6 כלות וחתן אחד. היא מסתדרת מעולה עם כל כלותיה, והן מצידן מעריצות אותה. עניין אותי איך היא עושה את זה. “אלוהים נתן לנו שתי עיניים. האחת כדי לראות, השנייה כדי לעצום. החוכמה היא לבחור מה אני רואה בכלתי ולהבדיל, היכן אני בוחרת לעצום עין”, היא אמרה לי. אני חושדת שדודתי הנפלאה לא הכירה את הפסיכולוג הידוע, ויליאם ג’יימס, שאמר ש”להיות חכם זו האומנות לדעת ממה להעלים עין”, אבל היא יישמה את תורתו.

חוכמה פשוטה זו היא חשובה לתקשורת תקינה, מועילה וחיובית בארגון. השפעת תקשורת טובה עם אחרים, משפיעה מאד על הצלחותינו, במקום העבודה שלנו, בעיצוב הקריירה ובעיצוב חיינו. אז רוצים להשתפר? הנה כמה טיפים:

מפו את האינטרסים

טוב שם טוב

“האדם החשוב ביותר בחייו של כל אסיר איננו שר המשפטים, ולא נציב שירות בתי-הסוהר, ואפילו לא מפקד הכלא שלו, אלא הסוהר הממונה על מדורו. אם קר לך ואתה רוצה שמיכה נוספת, אתה יכול לעתור בפני שר המשפטים, אבל לא תזכה לקבל תשובה. אם תפנה לנציב השירות, הוא יאמר, “אם אני אתן לך שמיכה נוספת, אצטרך לתת לכל אחד”. אבל אם תפנה לסוהר במסדרון, ואם אתה ביחסים טובים עימו, הוא פשוט ייגש למחסן ויוציא שמיכה בשבילך”.

לכן, חשוב ללמוד למי לפנות על מנת להשיג את מטרותיכם בזמן הקצר היותר. יש הבדל בין פנייה לשם פנייה, ופנייה לשם קבלת מה שאתם חפצים בו.

בחרו קרבותיכם בחוכמה
ולסיום, נסגור היכן שהתחלנו – לפעמים כדאי לעצום עין על מנת לשמר מערכת יחסים מועילה וחיובית. משמע – לפעמים כדאי להיות פחות צודק, אך יותר חכם. אם הערה מסויימת, או ביקורת תזיק לך ולא תיצור את התגובה הרצויה בצד השני – כדאי להימנע ממנה;

וכשהזמן נכון לגשת לזה בדרך אחרת. הרי כולנו מכירים את המתריעים בשער, שרואים הכל שומעים הכל ומעירים על הכל – גם אם הם צודקים הם יוצרים אנטגוניזם שלא תורם לקידום הנושא. לכן, בחרו את הקרבות שלכם בחוכמה.

ואם אתם חוששים שלא תצליחו לזכור את כל הטיפים הללו, די אם תצאו עם ההבנה הזו: החוכמה הגדולה בתקשורת טובה ומניבה, היא לדעת להביא את האדם שממול לצדך, שירצה להיות בצד שלך ולסייע לך לקדם את מטרותיך. הדרך לעשות זאת היא מורכבת, אך כאשר בני אדם ירגישו שאתם מתייחסים אליהם בכבוד, בפתיחות, בנדיבות, הם ייטו לגמול לכם ביחס דומה.

גלית תגורי משה, מנכ”ל התמרה- הובלת תהליכים ארגוניים

פורסם גם ב YNET